it news

پروانه 4G رایتل صادر شد


پروانه 4G رایتل صادر شد

 
صبح امروز طی مراسمی با حضور وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات و کار، تعاون و رفاه اجتماعی در مجموعه تلاش  وزارت کار، از پروانه شرکت خدمات ارتباطی رایتل به نسل چهارم ارتباطات (4G) رونمایی شد.
 
کاربران اپراتور رایتل که خدمات محدودتری نسبت به دو اپراتور دیگر دارند به زودی می توانند از خدمات 4G بهره ببرند.
 
ابوالحسن فیروزآبادی، قائم‌مقام وزرات کار، در این مراسم به جایگاه نسل های جدید ارتباطی اشاره کرد.
همچنین وی گفت: در حال حاضر 8 میلیارد نفر در کره زمین کاربر تلفن همراه هستند و ضریب نفوذ این حوزه در ایران بالای 100 درصد است. 
 
وی عنوان کرد:
امروز صحبت از شبکه‌های تلفن همراه پیرامون سرعت‌هایی از ۳۰ تا ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه است و برخلاف اینکه پیش‌بینی شده نسل پنجم ارتباطی در سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی شود، اما گمان می‌کنم که این اتفاق زودتر بیفتد.
 
قائم‌مقام وزرات کار افزود:
در نسل پنجم ارتباطی دیتای مصرفی تا 8 برابر افزایش خواهد یافت.
 
فیروزآبادی در این مراسم افزود:
آمارها حاکی از این است که به میزان هر 0.3 درصد سرمایه‌گذاری در حوزه ICT رشدی بالغ بر یک درصد در تولید ناخالص داخلی خواهیم داشت که همین موضوع کاهش بیکاری را به دنبال خواهد داشت. 
 
رایتل پیش از این مراسم تنها مجوز بهره برداری از 3G ارائه خدمات نسل سوم را داشت. حالا می تواند با اخذ مجوز نسل چهارم ارتباطات (4G)، تجهیزات خود را به نسل چهارم ارتقا داده و اینترنت با پهنای باند بالاتری را به کاربرانش ارائه دهد.

 
منبع: تسنیم
نویسنده: سید سعید موسوی زاهد
 
تعداد بازدید مطلب : 4511
تاریخ ایجاد:1394/06/09,13:19|
برچسب ها
رایتل
4G
مطالب مرتبط
شبکه 3G و4G ایرانسل به مترو تهران رسید
فرستنده:Trevon
نظر :
Now we know who the seinsble one is here. Great post! http://ucumocokdjb.com [url=http://ygdzmibn.com]ygdzmibn[/url] [link=http://zmstcqflig.com]zmstcqflig[/link]
فرستنده:Vicky
نظر :
It's woendrful to have you on our side, haha! http://qzxaagy.com [url=http://jmaahia.com]jmaahia[/url] [link=http://nmyfawqe.com]nmyfawqe[/link]
فرستنده:Mateen
نظر :
Fa!Phairacmtigt! Terwijl ik dit zit te lezen met mijn warme thee, zie ik dit gewoon voor mij spelen.Dit zouden ze in principe gewoon moeten verfilmen. Alhamdolilah heb ik dit nooit meegemaakt, maar achteraf kun je er altijd om lachen!!

نام
 
نظر
حداکثر 1024 کاراکتر

 
کد امنیتی